Plně vodivé sandály – světový unikát z Česka?

Přinášíme vám rozhovor s Pathikem, předním českým výrobcem barefoot bot a expertem na bosou chůzi a běh. Pathik začal vyrábět boty před čtyřmi lety a díky jeho inovativnímu myšlení se brzy stala značka Pathik shoes inspirací a Pathik neúnavným propagátorem barefoot životního stylu. Zajímalo nás, jak se v poslední době má a co pro nás chystá nového.

 

Už se v barefoot branži pohybuješ čtvrtým rokem. Co se za tu dobu změnilo?

Přibyla spousta značek, zahraničních, i českých. V tuhle chvíli je na trhu 30-40 značek. Některé se zaměřují spíše na lifestyle, jiné na volný čas, na běh či na dětskou obuv. Fenomén barefoot se rozmohl hodně v České republice, ve světě taková poptávka ani nabídka barefoot bot rozhodně není. V tomto jsme v Čechách unikát.

Zákazníci jsou čím dál tím náročnější, snaží se najít kvalitní boty za co nejnižší cenu. Tlak na cenu začíná být v barefoot branži stejný, jako v konvenční obuvi. Vzhledem k objemu sérií a nákladům na výrobu však nelze dosáhnout srovnatelných cen.

Bosé sandály Pathik

Co tyhle změny znamenají pro tebe?

Chci se odlišit od konkurence a vyrábět boty, které mají i jiné přidané hodnoty. Jsou použitelné pro vícero typů aktivit – do města i do přírody.

Mezi hlavní znaky Pathik shoes patří, že přináší vždy na trh inovace, které pro ostatní značky nejsou běžné. Ultralehké, uzemňující boty, s atypickým designem. Jsem nezdolný inovátor a moje nápady pak inspirují i ostatní značky, což posouvá celý trh kupředu.

Proč o tobě v poslední době nebylo moc slyšet?

Mojí snahou je vyrábět boty kompletně v Čechách. Po špatné zkušenosti s mým dodavatelem, který se stal mým konkurentem, aktuálně přesouvám výrobu k novému dodavateli. Proto jsem v poslední době měl výpadek dodávek bot. Věřím, že se podaří navázat na úspěchy předchozích let a přineseme na podzim a na jaře příštího roku vylepšené modely v dostatečném objemu pro naplnění poptávky. Neustále narážím na přetlak poptávky po kvalitních, jednoduchých a pohodlných botách.

Neo a Triniti

Mluvíš o nových modelech na podzim. Co chystáš na léto?

Koncem června uvedu na trh nové ultralehké uzemňující sandály, které potěší velkou část zákazníků, kteří hledají boty bez úchytu mezi prsty. Model NEO má chráněnou špičku a je dostatečně široký pro všechny typy nohou. Model TRINITI je spíše sexy model pro ženy, kde je možno upravovat i šířku boty. Oba modely jsou vyrobeny z neoprenu, takže nikde netlačí, přizpůsobí se tvaru nohy a díky otvorům jsou i dobře prodyšné. Pokud vyberete správnou velikost, na nohou je vůbec neucítíte.

Názvy NEO a TRINITI, to zní trochu jako Matrix…

Část inspirace názvu tam určitě je z mého oblíbeného filmu Matrix. Zároveň ale název vychází ze samotného materiálu, tedy NEOpren. Coby jeho sexy partnerka byla Trinity, zároveň jsme měli jako první variantu jeho protějšku Tanga. A tangům se slovensky „vtipně“ říká „tri niti v riti“, tedy TRINITI. Takže celý kontext mi dával smysl a pobavil mě.

Sandály Pathik

Ještě nám vysvětli, co to znamená uzemňující sandály.

Úvahy o uzemnění lidského těla vychází z fyziky a z toho, že jsme jediný živý tvor, který není v kontaktu se zemským povrchem. Nicméně jako každý jiný živý tvor, i my vytváříme elektrický proud, který bychom měli odevzdávat do Země.

Jelikož tohle běžné boty nedovolují, rozhodli jsme se před lety hledat cesty, jak uzemnění zajistit. Oba modely sandálů mají plně vodivou podrážku, vodivé lepidlo a koženou stélku, takže odvádějí zbytkové napětí z těla do Země. Uzemnění je skvělým způsobem, jak podpořit své zdraví a prevencí zánětů v těle. Nikdo z nás nechce mít v sobě elektrický proud. .-))

A kde si novinky můžeme vyzkoušet a koupit?

Koncem června budou v nabídce na e-shopu Pathik shoes, fyzicky v prodejně Stromka centrum a u našich obchodních partnerů. Věřím, že tyhle sandály zase posunou povědomí o barefoot botách i celý barefoot trh kupředu.

 

Dííííky Pathiku a brzy na viděnou.

 


 

Kdo je Filip Pathik Vystavěl

Přední výrobce barfoot (tzv. bosých) bot české značky Pathik shoes. Kouzlo bosých bot objevil před šesti lety. Od té doby je skalním fanouškem barefoot bot. Ty mu učarovaly natolik, že založil vlastní značku barefoot obuvi Pathik shoes.

Předchozí článek Další článek